A tetőfedés egyik favoritja a klasszikus fedésként ismert cseréptető. A cserép a természetes építőanyagokkal szemben ellenállóbb anyag, ráadásul kellemes megjelenést tud kölcsönözni egy ingatlannak. Az ingatlanok többségén cserepet találunk, a családi házak, nyaralók, de a gazdasági épületek tetején is cserepek sorakoznak. Érdemes alaposabban is megvizsgálni, hogy mi ennek az oka, a cseréptető valóban ennyire sokoldalú vagy inkább csak a szokás hatalmáról van e szó?
A cseréptető jellegzetes, bordázott, hullámos elemekből áll, amiket szorosan egymás mellé és egymást fedve helyeznek el a tetőszerkezet tetején. A cserepekről az agyag jut a legtöbb ember eszébe, ez valóban a hagyományos változatnak felel meg. A klasszikus cserepeket agyagból és betonból is gyártották, de a kerámia is megszokottnak számít. Nem összekeverendő a hasonló névvel ellátott cserepeslemezzel, ami horganyzott acél lemezekből áll.
A cseréptető előnyei
A cseréptető tartós tetőfedésnek minősül, ez az egyik oka, ami miatt megmaradt a tetők élvonalában. Mennyi ideig lehet ugyanazt a cserépből készült tetőt használni? Nem túlzás, de akár nyolcvan évet is kibír egy minőségi cseréptető úgy, hogy képes megőrizni a szép állapotát.
Külsejében változatos lehet, mert a terrakotta színek mellett egyéb árnyalatok is elérhetőek, nem beszélve a cserepek méretéről, sőt formájáról, amik szintén változatosak. A cserepek színtartósak, az időjárás ellenére meg tudják tartani az eredeti kinézetüket. A kisebb méretű elemek használata lehetővé teszi, hogy az átlagosnál bonyolultabb szerkezetű tetőkhöz is lehet alkalmazni.
A cserepek beépíthetősége viszonylagos rugalmasságot kínál, mert a rögzítés módja és a cserép tulajdonságai is lehetővé teszik, hogy a meredek hajlásszögű tetőkön is helyet kapjanak.
Az időjárással szemben híresen ellenálló a cseréptető, ami azt jelenti, hogy a jég, a csapadék, a viharos szél vagy a hőingadozás sem tudja egykönnyen kikezdeni.
Mik a cseréptető hátrányai?
A cserépről elterjedt, hogy a súlya nagy, a nehéz tetőfedéshez pedig erős tetőszerkezet jöhet csak szóba. Ez valóban igaz, ami akkor jelent hátrányt, ha régi építésű ingatlan felújításakor egy gyengébb tetőszerkezetre terveznek cseréptetőt.
A cserepet viszonylag sokba kerül megvásárolni és a hozzávaló tartozékok is drágák. Minden ingatlan tulajdonosának lehetősége van eldönteni, hogy mire költ. A cseréptető lehet, hogy drágább, de a közel nyolcvan éves élettartam már jó befektetésnek számít.
A cserepeknek magas a vízfelszívó képessége vagyis a beton, kerámia és az agyag is felveszi a csapadék egy részét. Sajnos ez a tulajdonság növeli a cserepek súlyát, télen pedig a fagy károsító hatásainak is ki van téve a tető.
A cseréptető javíthatósága
Szerencsére a cseréptető javítása nem bonyolult feladat, mert a cserepek külön is cserélhetőek és rögzíthetőek a meglévő tetőfedésbe. A beázások megszüntetése ennek köszönhetően eredményes és nem túl időigényes munkát jelent. Hozzáértő munkával a javítás és a felújítás is gyorsan kivitelezhető, nem zavarja a lakók, tulajdonosok mindennapjait hónapokig.
A csapatunk minden ügyfélnek a rendelkezésére áll, akinek tető javításhoz, felújításhoz, illetve az aktuális tetőfedéshez van szükséges tapasztalt szakember gárdára. Amennyiben szeretné megismerni az Önnek szóló ajánlatunkat, csak annyit kell tennie, hogy a honlapon szereplő elérhetőségek egyikén kapcsolatba lép velünk!
A tető az épület egy fontos védelmi vonala, amellett, hogy esztétikai értékkel is rendelkezik. Egyáltalán nem mindegy, hogyan és miből készül!